حضور ۴۴۰ شرکت خارجی در نمايشگاه قطعات و مجموعه های خودرو تهران

۱۳۹۳/۰۹/۰۲ ۰۴:۱۹ ب.ظ

به گزارش صنعت نیوز، نهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو تهران که در نوع خود بزرگترین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو خاورمیانه محسوب می شود، امسال با استقبال چشمگیر کشورهای خارجی مواجه شده است.

لوازم و مجموعه های خودرو تهران در این نمایشگاه 440 شرکت خارجی از 20 کشورآلمان، ترکیه، ژاپن، ایتالیا، آرژانتین، هند، فرانسه، انگلیس، اسپانیا، برزیل، بلژیک، چین، عربستان، تایوان، تایلند،کره جنوبی، بوسنی، هلند، سوئد و اتریش حضور و مشارکت دارند و جدید ترین تجهیزات ، صنایع و خدمات مرتبط با حوزه قطعات و مجموعه های خودرو را به نمایش می گذارند.

علاوه بر شرکت های خارجی، 345 شرکت های داخلی هم در نهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو تهران حضور خواهند داشت و تجهیزات ، تولیدات ، قطعات و خدمات مختلف خود را ارائه خواهند کرد.

در نهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو تهران تعداد کشور های خاجی از 15 کشور پارسال به 20 کشور افزایش یافته است. همچنین حضور شرکت های داخلی هم امسال12 درصد افزایش نشان می دهد. این نمایشگاه در 36 هزار مترمربع و در 13 سالن نمایشگاهی برگزار خواهد شد که در این بخش هم امسال نسبت به سال گذشته شاهد رشد 11 درصدی هستیم.

در نهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو تهران؛ انواع قطعات و مجموعه های خودرو ، انواع ماشین آلات و تجهیزات قطعه سازی، مجموعه های تحقیقاتی و طراحی مهندسی، مواد اولیه و تجهیزات جانبی خودرو ، بازرگانی و خدمات پس از فروش ، نشریات تخصی صنعت خودرو ، لوازم تزئیناتی خودرو ، تعمیر و نگهداری خودرو ، محصولات پاک کننده خودور و سایر تجهیزات و خدمات این حوزه در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

تهیزات و ماشین آلات ساخت داخل که با فناوری روز تولید شده ، به نمایش گذاشته می شود.

قرار است در حاشیه این نمایشگاه ؛ چند همایش و کارگاه علمی آموزشی صنعت خودرو نیز با حضور استادان دانشگاه ، کارشناسان و محققان و طراحان برگزار شود.

معرفی دستاوردها ، ظرفیت ها و توانمندی های کارخانه ها و شرکت های داخلی، بستر سازی برای توسعه مبادلات و همکاری های صنعتی شرکت های ایرانی و خارجی، توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید صادراتی، ارائه پتانسیل ها و توانمندیهای صنعت قطعه سازی کشور، نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی داخلی و خارجی این حوزه ، ایجاد ارتباط‌های تجاری جدید و انتقال دانش، فناوری و تجارب موفق جهانی به کشور، فراهم کردن زمینه های لازم برای سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی و کار آفرینی و اشتغال پایدار ؛ مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

نهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو تهران از 7 تا 10 آذر هر روز از ساعت 9 تا 16 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید صنعتگران، تولیدکنندگان، متخصصان و دیگر علاقه مندان با این صنعت خواهد بود.